Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

This is CEG Plone Theme

Navigation

Nacházíte se zde: Úvod / Výzkum / Projekty / ECNET

2011 - ECNET (7. RP EU)

Mezinárodní projekt, který se zabýval vytvořením podmínek pro spolupráci evropských a čínských institucí při vzdělávání odborníků v oblasti jaderné energetiky.

Cílem projektu ECNET bylo vytvořit společný rámec pro účinnou spolupráci mezi evropskými a čínskými institucemi týkající se vzdělávání, výchovy, tréninku a managementu znalostí v oblasti jaderné energetiky. Na financování projektu se podílely Evropské společenství pro atomovou energii (Euratom) a Čínská agentura pro atomovou energii (CAEA). Evropští partneři byli koordinováni sdružením ENEN (The European Nuclear Education Network) a koordinátorem čínských partnerů byla univerzita v Tsinghua.

Spolupráce se týkala magisterského a postgraduálního vzdělávání a dále tréninku především mladých odborníků. Předpokladem bylo vytvořit podmínky pro vzájemné uznávání vzdělání a odborné přípravy mezi EU a Čínou, rozšířit výměnné pobyty studentů a lektorů, věnovat se i managementu znalostí. Výše uvedené cíle by měly zajistit koncovým uživatelům lépe připravené odborníky a podpořit širší spolupráci v této oblasti. 

Kolegové projektu v podzemí štoly Josef

Jednání v Číně