Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

This is CEG Plone Theme

Navigation

Nacházíte se zde: Úvod / Novinky / Zahajovací seminář projektu MeziLab II

Zahajovací seminář projektu MeziLab II

Seminář se konal 26.6.2014 na pracovišti Fakulty stavební Podzemní laboratoř Josef. Právě zde je v jedné z rozrážek v oblasti Mokrsko vybudována meziuniverzitní podzemní laboratoř.

V rámci projektu Meziuniverzitní laboratoř pro in situ výuku transportních procesů v reálném horninovém prostředí (MeziLab II) proběhl na pracovišti Fakulty stavební Podzemní laboratoř Josef zahajovací seminář, kterého se zúčastnili pedagogové a studenti všech v projektu zastoupených univerzit: Fakulty stavební a Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT Praha a VŠCHT Praha.
Na úvod všichni absolvovali nezbytné školení do podzemí pod vedením Ing. Nádherné a Ing. Bětíka, závodního štoly Josef. Pak už se mohli vydat do podzemí do oblasti Mokrsko západ, kde je v jedné z rozrážek situována podzemní laboratoř projektu MeziLab II. Právě zde budou probíhat praktická cvičení, během kterých budou studenti provádět a vyhodnocovat měření v in-situ prostředí. V laboratoři jsou čtyři stanoviště, z nichž každé je opatřeno potřebným množstvím jádrových vrtů. Všechny prováděné experimenty budou zaměřeny na transportní procesy.
Účastníci semináře přímo v podzemní laboratoři konzultovali technická specifika experimentů a byl zde také předveden mechanický obturátor pro těsnění vrtů a manipulace s ním.
Následně v budově URC Josef proběhla ukázka pneumatických obturátorů, kde Ing. Smutek z Fakulty stavební představil zařízení pro testování plynopropustnosti masivu ve vrtech.
Na závěr všechny čekalo překvapení ve formě grilovaných domácích klobás z místních zdrojů, jak je již u nás na Josefu zvykem.

Novinky
Dismantling experimentu 550 metrů pod povrchem
 
17.05.2024 Dismantling experimentu 550 metrů pod povrchem

CEG bylo vybráno jako dodavatel zakázky zčásti realizované 550 m pod povrchem „Dismantling Interakčního experimentu v PVP Bukov“.

Další novinky...