Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

This is CEG Plone Theme

Navigation

Nacházíte se zde: Úvod / Novinky / Účast na konferenci "Podzemní stavby Praha 2023"

Účast na konferenci "Podzemní stavby Praha 2023"

Ve dnech 29. až 31. května 2023 se v pražském kongresovém hotelu Clarion uskutečnil již 15. ročník mezinárodní konference „Podzemní stavby Praha 2023“.

Zástupci CEG se účastnili v posterové sekci.Oba vystavené postery byly tematicky zaměřeny na problematiku spojenou s výzkumem materiálů (bentonitů), které budou v ČR součástí inženýrské bariéry v budoucím hlubinném úložišti vyhořelého jaderného paliva.

Ing. Jiří Svoboda , Ph. D. prezentoval projekt Inženýrská bariéra 200C, který je zaměřen na výzkum chování inženýrské bariéry za vysoké teploty. Ing. Jiří Šťástka, Ph. D. představil dlouhodobě probíhající experiment Mock-Up Josef, který poskytuje data o procesech probíhajících uvnitř bentonitové bariéry zatěžované teplem a saturované vodou. Oba projekty jsou realizovány in situ v Podzemní laboratoři Josef.

Podzemní stavby Praha je největší česká tunelářská konferenci, kterou každé tři roky pořádá Česká tunelářská asociace ITA-AITES.

 

 

Novinky
Dismantling experimentu 550 metrů pod povrchem
 
17.05.2024 Dismantling experimentu 550 metrů pod povrchem

CEG bylo vybráno jako dodavatel zakázky zčásti realizované 550 m pod povrchem „Dismantling Interakčního experimentu v PVP Bukov“.

Další novinky...