Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

This is CEG Plone Theme

Navigation

Nacházíte se zde: Úvod / Novinky / 2. ročník cyklozávodu Ze štoly do štoly

2. ročník cyklozávodu Ze štoly do štoly

Centrum experimentální geotechniky pořádá cyklistický závod Ze štoly do štoly. V letošním ročníku se na trať dlouhou 60 km vydalo 5 žen a 22 mužů.

Loňským prvním ročníkem byl „položen základ“ tradici každoročního květnového setkávání na cyklistickém klání nazvaném „Ze štoly do štoly“. Datum závodu je pevně dané – 8. květen. Letos byla startovní listina obohacena i o zahraniční borce. Těmi se stali dva kolegové z univerzity v Bernu, kteří se účastnili dvoudenního mezinárodního setkání organizovaného Centrem experimentální geotechniky, tj. pořadatelem cyklistického závodu.
Na trasu dlouhou téměř 60 km se v půlminutových intervalech vydalo 5 žen a 22 mužů - závod se tedy jel jako časovka. Trať závodu vedla po nepříliš frekventovaných silnicích a rozkvetlou jarní krajinou středního Povltaví. Boj s kilometry znepříjemňoval silný protivítr, ale většina závodníků se s ním dokázala vypořádat.
Vítězové ženské i mužské kategorie loňského závodu nenašli ani letos přemožitele, a tak si shodně připsali druhý triumf. Je potěšitelné, že se závodu zúčastnila většina pracovníků CEG a trasu závodu zvládli v časovém limitu.
Po dojezdu následovalo zasloužené vydatné občerstvení a po vyhlášení vítězů se všichni hosté dočkali i „koncertu“ na počest vítězů v podzemní katedrále Josef. Poděkování patří všem dobrovolníkům, kteří „přiložili svou ruku k dílu“ a přispěli tak k hladkému průběhu závodu.

Král je mrtev, ať žije král aneb za rok opět na trati.


Další fotografie pořízené během závodu (se svolením autorů) naleznete zde nebo zde

 

Reportáž ze závodu natočenou panem Havlem z TV Regio je možné najít na http://www.regiotv.cz/index.php/reportaze/chotilsko/200-stola-josef.

 

Novinky
Dismantling experimentu 550 metrů pod povrchem
 
17.05.2024 Dismantling experimentu 550 metrů pod povrchem

CEG bylo vybráno jako dodavatel zakázky zčásti realizované 550 m pod povrchem „Dismantling Interakčního experimentu v PVP Bukov“.

Další novinky...