Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

This is CEG Plone Theme

Navigation

Nacházíte se zde: Úvod / Novinky / Soudobá hudba v podzemí

Soudobá hudba v podzemí

Na závěr třídenního mezinárodního workshopu, který pořádala katedra skladby HAMU, se ve středu 5. dubna uskutečnil ve štole Josef koncert studentů a dvou hostujících pedagogů z Velké Británie.

Zahraničními účastníky byli John Kenny a Matthew Fairclough. John Kenny je přední britský pozounista a hráč na starokeltský nástroj carnyx, který vyučuje hru na pozoun a interpretaci soudobé hudby na Guildhall School of Music and Drama v Londýně a Royal Scotish Academy v Edinburghu. Matthew Fairclough je skladatel a multimediální umělec, vedoucí oddělení hudebních technologií na University of Liverpool.

Čeští studenti pod jejich vedením vytvořili vlastní hudební miniatury, které prezentovali na koncertu ve štole Josef. Vlastnímu koncertu předcházela dosti náročná technická příprava. Nejprve zazněly skladby zahrané na starokeltský nástroj carnyx v podání Johna Kennyho, poté předvedli svá díla studenti hrající na pozouny. Celou hudební produkci podtrhl světelným doprovodem Jiří Svoboda z CEG.

Novinky
Dismantling experimentu 550 metrů pod povrchem
 
17.05.2024 Dismantling experimentu 550 metrů pod povrchem

CEG bylo vybráno jako dodavatel zakázky zčásti realizované 550 m pod povrchem „Dismantling Interakčního experimentu v PVP Bukov“.

Další novinky...