Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

This is CEG Plone Theme

Navigation

Nacházíte se zde: Úvod / Novinky / Mid-European Clay Conference

Mid-European Clay Conference

V malém vinařském městečku Radebeul nedaleko německých Drážďan se 16. - 19. září konala mezinárodní 7th Mid-European Clay Conference.

Konference byla zaměřena na chemické a geotechnické vlastností jílů. Hlavními tématy byla geologie jílů a jílových minerál a jejich struktura, jíly pro geotechnickou aplikaci a využití jílu v průmyslu. Konference se zúčastnila Lucie Hausmannová s posterem na téma Amount of water in saturated compacted bentonite samples at various temperaturs, Jiří Šťástka zde měl umístěn poster na téma Bentonite pellets for use as gap filling a Jan Smutek s Markétou Levorovou se zúčastnili s ústní prezentací na téma Laboratory and in-situ testing of gas permeability and self-healing ability of Czech Ca-Mg bentonite. Cenným přínosem z účasti na konferenci bylo navázání nových kontaktů se zahraničními odborníky na tuto problematiku a získání informací o zajímavých projektech a experimentech na jílových materiálech, které se provádějí v zahraničí.

Novinky
Dismantling experimentu 550 metrů pod povrchem
 
17.05.2024 Dismantling experimentu 550 metrů pod povrchem

CEG bylo vybráno jako dodavatel zakázky zčásti realizované 550 m pod povrchem „Dismantling Interakčního experimentu v PVP Bukov“.

Další novinky...