Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

This is CEG Plone Theme

Navigation

Nacházíte se zde: Úvod / Novinky / Mezinárodní kurz PETRUS III

Mezinárodní kurz PETRUS III

V první polovině září se uskutečnil na pracovišti Centra experimentální geotechniky mezinárodní výukový kurz zaměřený na problematiku nakládání s radioaktivními odpady.
Mezinárodní kurz PETRUS III

„Dril“ v laboratoři

Od 1. do 12. září se uskutečnil pod vedením pracovníků CEG mezinárodní výukový kurz pořádaný v rámci evropského projektu PETRUS III. Účastníky byli studenti z Francie a Španělska, kteří se specializují na problematiku nakládání s radioaktivními odpady. Úvodní dva dny kurzu se studentům věnovali pracovníci Správy úložišť radioaktivních odpadů – nejprve se studenti seznámili s koncepcí budování hlubinného úložiště v České republice a další den navštívili úložiště radioaktivních odpadů Richard u Litoměřic.

Druhá, hlavní část kurzu proběhla v areálu štoly Josef, kde studenti absolvovali praktická cvičení v laboratoři i v podzemí. Témata cvičení se týkala určování vlastností bentonitu, technologie stříkaného bentonitu a charakteristiky hornin. Příjemným rozptýlením byla pro všechny návštěva Hornického muzea v Příbrami.

Na závěrečné dva dny se studenti přesunuli opět do Prahy, kde navštívili Ústav jaderného výzkumu Řež. Poslední den kurzu každý ze studentů předvedl ostatním prezentaci o své potenciální budoucnosti v oboru ukládání vysoce aktivních odpadů. Hodnocení kurzu bylo od všech účastníků velice pozitivní, a tak mohou být Lucka Hausmannová, Markéta Levorová, Radek Vašíček, Jiří Šťástka, Jiří Svoboda a Jan Smutek s odvedenou prací spokojeni.

Novinky
Young Generation Meeting 2023
 
21.09.2023 Young Generation Meeting 2023

Na sklonku prázdnin se konal v areálu Podzemní laboratoře Josef seminář „mladých“ Y(A)GM 2023, věnující se problematice ukládání radioaktivních odpadů (RAO) a souvisejícím tématům.

Další novinky...