Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

This is CEG Plone Theme

Navigation

Nacházíte se zde: Úvod / Novinky / Exchange forum platformy IGD-TP

Exchange forum platformy IGD-TP

Jaroslav Pacovský a Radek Vašíček se 27.-29.10.2014 zúčastnili pátého „Exchange fora“ platformy IGD-TP (Implementing Geological Disposal – Technology Platform) ve švédském Kalmaru.

První den proběhla schůze skupiny CMET (Competence Maintenance, Education and Training Working Group), kde byly doladěny detaily speciální půldenní sekce připravené CMET pro třetí den „Exchange fora“. Druhý den byly nejprve prezentovány příspěvky k současnému stavu i výhledu aktivit v oblasti hlubinného ukládání. Odpoledne probíhaly diskuse ve čtyřech odborných oblastech o dalším směřování a prioritách platformy IGD-TP, a tím i evropského výzkumu v tomto oboru. 

Třetí den byl věnován odborné přípravě a celoživotnímu vzdělávání - CMET sekce, jejímž cílem bylo získat názory účastníků fóra na vyvíjený celoevropský kreditový ECVET systém (The European Credit System for Vocational Education and Training – Evropský systém kreditů pro odborné vzdělávání a přípravu) - jeho význam, důležitost pro osoby i instituce působící v oboru ukládání radioaktivních odpadů, zkušenosti s připravovanými a již aplikovanými tréninkovými programy a možnosti jeho udržitelného financování. Závěry budou využity při implementaci systému i v rámci projektu Petrus III, jehož se CEG také účastní. 

Novinky
Dismantling experimentu 550 metrů pod povrchem
 
17.05.2024 Dismantling experimentu 550 metrů pod povrchem

CEG bylo vybráno jako dodavatel zakázky zčásti realizované 550 m pod povrchem „Dismantling Interakčního experimentu v PVP Bukov“.

Další novinky...