Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

This is CEG Plone Theme

Navigation

Nacházíte se zde: Úvod / Novinky / Exchange forum platformy IGD-TP

Exchange forum platformy IGD-TP

Jaroslav Pacovský a Radek Vašíček se 27.-29.10.2014 zúčastnili pátého „Exchange fora“ platformy IGD-TP (Implementing Geological Disposal – Technology Platform) ve švédském Kalmaru.

První den proběhla schůze skupiny CMET (Competence Maintenance, Education and Training Working Group), kde byly doladěny detaily speciální půldenní sekce připravené CMET pro třetí den „Exchange fora“. Druhý den byly nejprve prezentovány příspěvky k současnému stavu i výhledu aktivit v oblasti hlubinného ukládání. Odpoledne probíhaly diskuse ve čtyřech odborných oblastech o dalším směřování a prioritách platformy IGD-TP, a tím i evropského výzkumu v tomto oboru. 

Třetí den byl věnován odborné přípravě a celoživotnímu vzdělávání - CMET sekce, jejímž cílem bylo získat názory účastníků fóra na vyvíjený celoevropský kreditový ECVET systém (The European Credit System for Vocational Education and Training – Evropský systém kreditů pro odborné vzdělávání a přípravu) - jeho význam, důležitost pro osoby i instituce působící v oboru ukládání radioaktivních odpadů, zkušenosti s připravovanými a již aplikovanými tréninkovými programy a možnosti jeho udržitelného financování. Závěry budou využity při implementaci systému i v rámci projektu Petrus III, jehož se CEG také účastní. 

Novinky
Young Generation Meeting 2023
 
21.09.2023 Young Generation Meeting 2023

Na sklonku prázdnin se konal v areálu Podzemní laboratoře Josef seminář „mladých“ Y(A)GM 2023, věnující se problematice ukládání radioaktivních odpadů (RAO) a souvisejícím tématům.

Další novinky...