Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

This is CEG Plone Theme

Navigation

Nacházíte se zde: Úvod / Novinky / Den štoly Josef 2016

Den štoly Josef 2016

Již pošesté se díky finanční podpoře z Fondu centralizovaných aktivit ČVUT uskutečnil Den štoly Josef.

Tentokrát se účastníky stali studenti dvou pražských škol – Střední průmyslové školy dopravní, a.s. a Střední odborné školy stavební a zahradnické. Úvodní seznámení se studiem na ČVUT a s pracovištěm Fakulty stavební - štola Josef si připravil prof. Pacovský. Následně pokračoval Den štoly Josef dvěma oddělenými programy.

První část studentů se odebrala do štoly – konkrétně si prohlédli oblast Čelina západ, hledali cestu v nově vymezeném bludišti v chodbách na Čelině východ, poslechli si hudbu v „katedrále“ a prohlídku ukončili výstupem do 2. patra (+40 m) a větrací štolou vyšli na úbočí Koňského vrchu. Druhou skupinu si „vzali do parády“ kolegové z Fakulty dopravní – doc. Mičunek a Ing. Svatý. Seznámili je s možnostmi studia na Fakultě dopravní a pak se věnovali výkladu a praktickým ukázkám bezmotorového létání prostřednictvím dronů. Po polední přestávce se obě skupiny vyměnily.

I když se zpočátku zdálo, že většina kluků (holky byly jen dvě) bere tuto exkurzi jako nutné zlo, v průběhu dne se situace výrazně zlepšila a převážná část studentů si náplň Dne štoly Josef pochvalovala. K tomu přispělo nejen slunečné podzimní počasí, ale především zaujetí celého týmu pedagogů.

 

 

Novinky
Young Generation Meeting 2023
 
21.09.2023 Young Generation Meeting 2023

Na sklonku prázdnin se konal v areálu Podzemní laboratoře Josef seminář „mladých“ Y(A)GM 2023, věnující se problematice ukládání radioaktivních odpadů (RAO) a souvisejícím tématům.

Další novinky...