Nacházíte se zde: Úvod / Novinky / Den štoly Josef 2016

Den štoly Josef 2016

Již pošesté se díky finanční podpoře z Fondu centralizovaných aktivit ČVUT uskutečnil Den štoly Josef.

Tentokrát se účastníky stali studenti dvou pražských škol – Střední průmyslové školy dopravní, a.s. a Střední odborné školy stavební a zahradnické. Úvodní seznámení se studiem na ČVUT a s pracovištěm Fakulty stavební - štola Josef si připravil prof. Pacovský. Následně pokračoval Den štoly Josef dvěma oddělenými programy.

První část studentů se odebrala do štoly – konkrétně si prohlédli oblast Čelina západ, hledali cestu v nově vymezeném bludišti v chodbách na Čelině východ, poslechli si hudbu v „katedrále“ a prohlídku ukončili výstupem do 2. patra (+40 m) a větrací štolou vyšli na úbočí Koňského vrchu. Druhou skupinu si „vzali do parády“ kolegové z Fakulty dopravní – doc. Mičunek a Ing. Svatý. Seznámili je s možnostmi studia na Fakultě dopravní a pak se věnovali výkladu a praktickým ukázkám bezmotorového létání prostřednictvím dronů. Po polední přestávce se obě skupiny vyměnily.

I když se zpočátku zdálo, že většina kluků (holky byly jen dvě) bere tuto exkurzi jako nutné zlo, v průběhu dne se situace výrazně zlepšila a převážná část studentů si náplň Dne štoly Josef pochvalovala. K tomu přispělo nejen slunečné podzimní počasí, ale především zaujetí celého týmu pedagogů.

Dismantling experimentu 550 metrů pod povrchem

17.05.2024 Dismantling experimentu 550 metrů pod povrchem

CEG bylo vybráno jako dodavatel zakázky zčásti realizované 550 m pod povrchem „Dismantling Interakčního experimentu v PVP Bukov“.