Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

This is CEG Plone Theme

Navigation

Nacházíte se zde: Úvod / Novinky / Den štoly Josef 2014

Den štoly Josef 2014

Tradičně v září přijíždějí na štolu Josef studenti, aby se v atraktivním prostředí Podzemní laboratoře Josef přesvědčili, že studium technických oborů na ČVUT není jen teorie získávaná v posluchárnách.

V letošním roce se již čtvrtého ročníku akce zúčastnili žáci tří základních škol ze Sedlčan, z Dobříše a z Nového Knína. Akce je financována z prostředků „Fondu ČVUT na podporu celoškolských aktivit“.

Při exkurzi zprovozněnými podzemními prostorami se žáci seznámili nejen s podmínkami praktické výuky v in situ prostředí podzemní laboratoře, ale i s výzkumnými projekty, na jejichž řešení se podílejí také studenti doktorského studia. Urazit podzemními chodbami vzdálenost více jak 6 km nebo se dostat do studentské laboratoře, kde nad hlavou je 110 m nadloží a kde je možno se připojit k internetu, se nepodaří každý den. Slova chvály od pedagogů i zájem o účast na dalším ročníku nás těší a zavazují k uspořádání „Dne štoly Josef 2015“.

Motem celé akce jsou slova prof. Pacovského, vedoucího Centra experimentální geotechniky Fakulty stavební, že dobrým geotechnikem se člověk nestane v kanceláři, ale jen a jen při poznávání chování horninového masivu „na vlastní kůži“ při práci v podzemí.

Více foto zde.