Nacházíte se zde: Úvod / O nás / Naše pracoviště / Podzemní laboratoř

Podzemní laboratoř

Podzemní laboratoř Josef je nové pracoviště Fakulty stavební ČVUT v Praze, které bylo otevřeno v červnu 2007. Slouží zejména k praktické výuce studentů a k realizaci výzkumných projektů. Svým zaměřením je laboratoř jedinečná nejen v rámci České republiky, ale i Evropy.

Jádrové vrty v Podzemní laboratoři Josef

Laboratoř je situována v lokalitě Čelina – Mokrsko na Příbramsku a je umístěna v bývalé průzkumné štole Josef, jejíž ražba souvisela s geologickým průzkumem zlatonosných ložisek. Díky podpoře Ministerstva životního prostředí ČR – vlastníka podzemního díla, obce Chotilsko a společnosti Metrostav se Fakultě stavební ČVUT v Praze podařilo splnit všechny podmínky nutné pro zprovoznění podzemních prostor.

Provozovatelem pracoviště  je Centrum experimentální geotechniky (CEG) Fakulty stavební. Probíhá zde výuka předmětů bakalářských a magisterských oborů zaměřených na podzemní stavitelství, jsou zde realizovány výzkumné projekty související zejména s výzkumem materiálů určených pro ukládání radioaktivních odpadů do hlubinného úložiště.

Zase jsme to dokázali!

11.05.2017 Zase jsme to dokázali!

Po týdnu zimy a deště se počasí umoudřilo a v sobotu 6. května se 5. ročník cyklistického klání „Ze štoly do štoly“ uskutečnil za pěkného slunečného počasí, věříme, že díky svaté Barborce.